Program na demoláciu Slovenska sa spustí o 3,2,1...

Autor: Kristína Rábarová | 22.4.2016 o 22:57 | (upravené 23.4.2016 o 16:33) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  415x

Už pri čítaní prvých dvoch strán programového vyhlásenia ma striasalo. Takéto niečo by som nevypustila von ani omylom a v žiadnom prípade by som sa nechválila. 

Tých 70 strán prikrášlených vízii je hanbou národa. Prvý oslovený z ulice napíše viac reálnych a rozumných vecí ako celá vláda dokopy. Pretože bežný človek si musí všetky svinstvá vlády odžiť na vlastnej koži. Ťažko sa mi verí, že vyhlásenie písali ministri, prípadne asistenti. A to sú všetko  vyštudovaní ľudia. Vzdelanie sa dá kúpiť, ale úroveň človeka nie. Rovnako bez úrovne je aj napísaný slávny dokument. Nás ľudí môže tešiť len to, že Smer, ako je to zvykom, nič nesplní...

Nie je to vláda ľudí, ale vláda potvor. Lebo iba potvory  kladú politickú stabilitu pred človeka! 

V dokumente sa píše, že  vláda chce bojovať proti pravicovému extrémizmu. Pýtam sa, proti akému?  Jediní extrémisti v NRSR sú zelení mužíčkovia z ĽSNS. A to sa nazýva nacizmus, nie extrémizmus.   Spôsob jednania s opozíciou Vám nepríde extrémistický ? Mne, áno ! Na stránke Ministerstva vnútra je jedným znakom pravicového extrémizmu je odmietanie ľudských práv a slobôd. Vypnutím mikrofónu pánovi Grendelovi, či neustále napomínanie Daniela Lipšica ste dokázali, že nepoznáte definíciu pravicového extrémizmu.  Špeciálne pán Bugár zatiaľ nepredviedol nič zo slušného správania, len sa naparuje a doslova sa vyžíva v provokovaní Igora Matoviča a ostatných.  Vulgárne správanie pani poslankyne Vaľovej je škoda komentovať.

Som mimoriadne hrdá na opozíciu! Lebo stojí pri ľuďoch a hovorí vám pravdu. V neposlednom rade neklame voličov, čo je pre mňa naopak extrémne hnusné. 

„Top 5ka“ vlády obsahuje všetko možné okrem kultúry a školstva. Ako študentke mediálnej výchovy je mi to úprimne ľúto, ako človeku ešte viac. V krátkosti pripomeniem definíciu mediálnej výchovy. Mediálna výchova je výchovou, ktorej cieľom je získanie mediálnych kompetencií. Mediálne kompetencie môžeme chápať ako schopnosť narábať s médiami, spôsobilosť prijímať a interpretovať mediálne obsahy a aktívne sa zúčastňovať procesu mediálnej komunikácie. Zjednodušenie môžeme povedať, že mediálna výchova je procesom učenia sa a vyučovania o médiách; mediálne kompetencie sú výsledkom tohto procesu – poznatky a zručnosti, ktoré si osvojili jeho účastníci. Pýtam sa, kde je?

V dnešnom svete masmédií je mediálna výchova minimálne tak dôležitá ako občianska výchova. Deti sa učia napodobňovaním, preto to, čo vidia, pretavujú do reálneho života. Osem rokov vládu ani nenapadlo sa týmto problémom zaoberať. Práve táto výchova nielen formuje hodnoty, ale hlavne chráni naše deti pred kyberšikanou, nástrahami internetu a zlými mediálnymi vplyvmi. Bohužiaľ, v dôsledku vysokého deficitu slovenských výchovno-vzdelávacích programov, deti nemajú čo iné pozerať. Vrelo odporúčam, aby si páni poslanci a poslankyne pozreli aspoň jeden program vysielaný na Disney channel a porozmýšľali, či to hustenie primitivizmu do detí považujú za správne.  Výsledkom sú vygumované, tupé deti. A ďalšie 4 roky aj budú. Pretože dva najdôležitejšie aspekty kultúra a školstvo sú na úplnom dne. Chce sa mi z toho zvracať. Novej vláde vôbec neprekáža, že vyrastie generácia hlupákov, lebo iba hlupáci sú schopní veriť novej vláde a o 4 roky ju zvoliť znova. Školstvo a kultúra musia navzájom spolupracovať. To, čo deti vidia a to čo sa naučia, odzrkadlí ich dospelosť. Je nesmierne dôležité vytvárať kvalitné výchovno-vzdelávacie programy. Doteraz pán Maďarič na to kašlal a naďalej bude. Preto prosím pánov poslancov Viskupiča, Grohlinga, Poliačika a celú opozíciu, aby sa s tým začali zaoberať. Prosím ich v mene detí, lebo oni nevšímaním mediálnej výchovy trpia najviac.

Úplne naspodu sa ocitla tiež rodina, príroda  a mladí ľudia. Som si istá, že po prečítaní programového vyhlásenia sa nikto zo zahraničia nevráti. Lebo to, čo robí ľudí ľuďmi, je  u novej vlády hlboko na dne. Pri ponuke „dám ti prácu, vráť sa, alebo ostaň“, si brigádnikom  v USA, všetci vieme, aký by bol verdikt. Silní vydržia  a ostatným želám šťastnú cestu.

Na záver zamyslenie. Po voľbách nastal rozmach fašizmu a extrémistov.Nacisti sa usadili v parlamente, hrajúc sa na ochranárov.  Týchto ľudí volili mladí ľudia – prvovoliči. Kde sa stala chyba? Vo výchove nie. Pomýlené hodnoty nemohli nadobudnúť nikde inde ako v škole a v médiách. Ešte stále to nie je dôležité ?  Prezentujme, rozprávajme, učme! O 4 roky zmena príde!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?